Vezi cele mai importante noutati
Simplu. De impact
Fa cunostinta cu Galaxy S25 si S25+. Un design elegant, premium, invelit intr-un cadru puternic, din aluminiu, cu un ecran captivant, camera foto sofisticata. Acum mai subtire, pentru o prindere mai confortabila.
Mare si Mai Mare
Design mai subtire, alegere mai buna. Ambele Galaxy S25 si S25+ au cel mai puternic procesor, baterie cu durata de viata optimizata si cea mai inovatoare tehnologie AI. Indrazneste mai mult cu ecranul de 6,7 inch al Galaxy S25+.
Elegant si rezistent
Apeleaza urmatoarea era a inteligentei artificiale mobile cu partenerul tau AI care este cu un pas inaintea tuturor nevoilor tale. Doar lasa conversatia naturala sa ghideze calea pentru a verifica cu usurinta sarcinile de zi cu zi.
Apesi, vorbesti, ai terminat
Finalizezi sarcinile rapid si usor fara a fi nevoie sa comuti intre diverse aplicatii. Pur si simplu apesi lung butonul lateral si vorbesti cu Google Gemini pentru a-i spune ce ai nevoie. Acesta se va ocupa de sarcini dintr-o singura miscare.
Acceseaza direct, obtine raspunsuri
Poti sa-i ceri lui Gemini Live idei pentru prezentari sau studiu prin conversatie libera sau poti sa-i atasezi imagini pe care el sa le analizeze.
Rezumate personalizate pentru intreaga zi
Datele personale raman personale
Protectie pe dispozitiv
Personal Data Engine combina si prelucreaza datele tale primare si ofera sugestii personalizate. Acesta cripteaza datele si le salveaza pe dispozitivul tau cu Knox Vault, facandu-le inaccesibile pentru oricine altcineva.
Control
Detii controlul asupra Galaxy AI. Poti decide unde procesezi, fie pe dispozitiv, fie in cloud.
Securitate conectata
Am imbunatatit si mai mult securitatea pe dispozitivele conectate Galaxy, cu tehnologia Knox Matrix Trust Chain. Acum, poti monitoriza securitatea altor dispozitive direct de pe telefonul smartphone Galaxy.
Motorul ProVisual este acum imbunatatit de procesorul puternic. Experimenteaza sistemul creativ, avansat de surprindere in imagini, vizualizare si editare pe care trebuie sa-l vezi, ca sa crezi.
Videoclip Nightography de neegalat. Mai putin zgomot de imagine, mai multa claritate
Acum poti filma in HDR imbunatatit pe 10 biti pentru o experienta video uluitoare. Procesorul nostru avansat ofera, de asemenea, o eliminare precisa a zgomotului de imagine, ceea ce inseamna ca nu va trebui sa iti faci griji cu privire la filmarile de noapte granulate.
Fotografii capturate cu viteza fulgerului
Motorul ProVisual avansat si senzorul lucreaza impreuna, pentru a oferi imagini de inalta calitate, chiar si la viteze mari de expunere, astfel incat sa poti surprinde subiecte in miscare, cu mai multa claritate.
Cel mai puternic procesor personalizat pentru Galaxy
Iti prezentam cel mai puternic chipset personalizat pentru Galaxy. Acum imbunatatit cu Ray Tracing in timp real si cu optimizarea Vulkan, adanceste-te in actiune, cu grafici extrem de fluente, datorita Snapdragon® 8 Elite Mobile Platform pentru Galaxy.
Tinteste perfectiunea, observa diferenta
Calitatea imaginii afisate este si mai uimitoare cu ProScaler incorporat. Procesarea algoritmului AI este folosita pentru a oferi o experienta de vizionare cu definitie ridicata, fara a fi nevoie sa ajustezi setarile pentru afisare.
One UI 7 complet nou, creat pentru AI
Switch to Galaxy
Schimbi fara efort de la iOS
Trecerea de la iOS este atat de usoara! Datorita Smart Switch, iti poti transfera fotografiile, videoclipurile, contactele si aplicatiile fara efort.
Partajeaza fisiere pe moment
Foloseste Quick Share pentru a trimite fara efort fisiere intre dispozitive, din interiorul sau din afara Galaxy, inclusiv iOS si PC-uri.
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC Incarcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Numar nuclee | 8 |
| Continut pachet | Telefon |
| Culoare | Silver Shadow – Coral Red – Navy – IcyBlue – Blue Black – Mint – Pink Gold |
| Dimensiuni | 70.5 x 7.2 x 146.9 mm |
| Greutate | 162 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 1.294 W/kg Corp: 1.363 W/kg |
| An aparitie | 2025 |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| Protectie | Dustproof Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.2 inch |
| Tip display | Dynamic AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 2340 x 1080 |
| Functii display | Rata de refresh 120 Hz 2600nits |
Memorie
| Memorie interna | 128 GB – 256 GB – 512 GB |
| Memorie RAM | 12 GB |
Conectivitate
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Ultrawide 50 MP Wide 10 MP Telephoto |
| Rezolutie camera frontala | 12 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K 8K |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 4000 mAh |