Galaxy AI is here
Galaxy Z Fold6 aduce puterea unui PC in buzunarul tau. Mai puternic ca niciodata, cu ecranul sau super-subtire pentru o productivitate crescuta, acum imbunatatit cu functiile Galaxy AI.
Incercuieste si cauta
Descopera o modalitate eficienta de cautare pe un smartphone. Trebuie doar sa incercuiesti cu degetul sau cu S Pen.
Editare fara efort. Datorita Galaxy AI
Cu Photo Assist, tine degetul apasat pe un obiect pentru a-l misca, sterge sau mari; ajusteaza unghiuri sau umple fundaluri la fel de usor. Motorul tine cont de obiecte si iti permite sa editezi fotografiile dupa bunul plac.
Experienta interpreter suprema cu ecrane duble
Calatoresti si ai nevoie sa vorbesti cu localnicii? Interpreter traduce pe loc, fie ca te exprimi, fie ca asculti o conferinta globala intr-o limba straina sau esti atent la un ghid turistic.
Cele mai captivante jocuri pe smartphone
O noua era a jocurilor mobile incepe acum. Cu un ecran urias, cu luminozitate si claritate mai mare, datorita Vision Booster, te bucuri de cea mai buna calitate a dispozitivelor pliabile chiar si in plina zi.
O experienta puternica de joc cu cel mai rapid procesor de pe dispozitivele Galaxy foldables
Bucura-te de gaming fluid cu Vulkan, chiar si in cazul jocurilor AAA. Apoi, Snapdragon® 8 Gen 3 pentru Galaxy reda o grafica absolut incendiara pentru o experienta excelenta.
Joaca mai puternic.
Joaca-te mai mult
Bateria noastra iti asigura entertainment intreaga zi. Nu este vorba doar de o baterie masiva, ci si de un display mai eficient. Sa inceapa jocul.
Fotografiaza ca un profesionist. ProVisual Engine
Cel mai puternic sistem de camere foto de pana acum de pe dispozitivele Fold. Dotat cu o unitate NPU imbunatatita, specificatii uluitoare si ProVisual Engine, iti va transforma experienta multimedia.
Extrem de atent la detalii
Fiecare detaliu prinde viata cu o claritate si o coloristica uimitoare, datorita camerei de inalta rezolutie de 50MP.
Zoom de o claritate uimitoare cu tehnologia AI
Mareste foarte mult in timp ce mentii zgomotul la un nivel scazut si rezolutia clara cu ProVisual Engine.25 Analiza clara a zonei cu imagine marita imbunatateste dramatic fotografia.
Super HDR
Priveste si crede. Super HDR pune accentul corect pe detalii pentru a le evidentia si a impresiona, chiar inainte de a face fotografia.
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone, Telefon pliabil |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth, Wi-Fi, GPS, NFC, Incarcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Versiune sistem operare | Android 14 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Numar nuclee | 8 |
| Senzori | Accelerometru, Amprenta, Senzor de proximitate |
| Continut pachet | Telefon, Cablu de date, Cheie SIM |
| Culoare | Silver Shadow – Navy – Pink – Black – White |
| Dimensiuni | 132.6 x 5.6 x 153.5 mm, 68.1 x 12.1 x 153.5 mm |
| Greutate | 239 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 1.242 W/kg, Corp: 1.391 W/kg |
| An aparitie | 2024 |
| Altele | Glonass, Galileo, Beidou |
| Tehnologie | 5G |
| Protectie | Dustproof, Splashproof |
| RO-ALERT | Da |
Afișare
| Dimensiune ecran | 7.6 inch, 6.3 inch |
| Tip display | Dynamic AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 2160 x 1856, 2376 x 968 |
| Functii display | QXGA+, 120Hz, 2600nits |
Memorie
| Memorie interna | 256 GB – 512 GB – 1 TB |
| Memorie RAM | 12 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/6e |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Ultrawide, 50 MP Wide, 10 MP Telephoto |
| Rezolutie camera frontala | 10 Mpx, 4 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD, 4K, 8K |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 4400 mAh |