Minunat.
Fa cunostinta cu iPhone 14 si supradimensionatul iPhone 14 Plus. Cu Detectare accident. Autonomie a bateriei mai mare ca niciodata. Si fotografii chiar si mai spectaculoase in lumina slaba. Toate acestea in cinci culori grozave.
Design
Mare. Plus si mai mare.
Baterie
Un mare Plus pentru autonomia bateriei.
Pana la 26 de ore de redare video pe iPhone 14 Plus.
Pana la 20 de ore de redare video pe iPhone 14.
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM eSIM |
| Sistem de operare | iOS |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC Incarcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Versiune sistem operare | iOS 16 |
| Model procesor | Apple A15 Bionic |
| Numar nuclee | 6 |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Busola Recunoastere faciala Senzor de proximitate |
| Continut pachet | Telefon Cablu USB-C – Lightning |
| Culoare | Starlight – Red – Yellow – Blue – Midnight – Purple |
| Dimensiuni | 78.1 x 7.8 x 160.8 mm |
| Greutate | 203 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 0.99 W/kg Corp: 0.98 W/kg |
| An aparitie | 2022 |
| Altele | 5G |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| Protectie | Dustproof Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.7 inch |
| Tip display | OLED Super Retina XDR |
| Rezolutie (pixeli) | 1284 x 2778 |
| Functii display | HDR10 Dolby Vision True tone Haptic touch Invelis oleophobic 1200 niti |
Memorie
| Memorie interna | 128 GB – 256 GB – 512 GB |
| Memorie RAM | 6 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11ax 2×2 |
| Porturi | Lightning |
Foto video
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Wide 12 MP Ultrawide |
| Rezolutie camera frontala | 12 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K |
| Caracteristici foto/video | Auto focus Geotagging Detectia fetei Panorama HDR Slow motion Zoom digital |
| Blit | Da |
Alimentare
| Incarcator inclus | Nu |
| Tip baterie | Li-Ion |