
Minunat.

Fa cunostinta cu iPhone 14 si supradimensionatul iPhone 14 Plus. Cu Detectare accident. Autonomie a bateriei mai mare ca niciodata. Si fotografii chiar si mai spectaculoase in lumina slaba. Toate acestea in cinci culori grozave.
Design
Mare. Plus si mai mare.



Baterie
Un mare Plus pentru autonomia bateriei.
Pana la 26 de ore de redare video pe iPhone 14 Plus.
Pana la 20 de ore de redare video pe iPhone 14.
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM eSIM |
| Sistem de operare | iOS |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC Încărcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Versiune sistem operare | iOS 16 |
| Model procesor | Apple A15 Bionic |
| Număr nuclee | 6 |
| Senzori | Accelerometru Barometru Giroscop Busolă Recunoaștere facială Senzor de proximitate Senzor de lumină |
| Conținut pachet | Telefon Cablu USB-C – Lightning |
| Dimensiuni | 71.5 x 7.8 x 146.7 mm |
| Greutate | 172 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 0.99 W/kg Corp: 0.98 W/kg |
| An apariție | 2022 |
| Tehnologie | 5G |
| Protecție | Dustproof Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.1 inch |
| Tip display | OLED |
| Rezoluție (pixeli) | 1170 x 2532 |
| Funcții display | True tone Haptic touch 2,000,000:1 contrast ratio 800 nits (typ), 1200 nits (peak) HDR display Wide color (P3) |
Memorie
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11ax 2×2 |
| Porturi | Lightning |
Foto video
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Wide 12 MP Ultrawide |
| Rezolutie camera frontala | 12 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K |
| Caracteristici foto/video | Auto focus Detectia fetei Panorama HDR Slow motion Time-lapse Mod portret Fotografie live Temporizator Night mode |
| Blit | Da |
Alimentare