Un salt in ceea ce priveste durata de viata a bateriei.
O conexiune rapida 5G.
Un design facut sa dureze.
O camera superstar.
Un buton pe care il numesti Home.
Toate acestea intr-un design de 4,7″
Rapiditatea este o trasatura de familie
In inima iPhone SE veti gasi acelasi cip A15 Bionic superputernic care se afla in iPhone 13.
A15 Bionic imbunatateste aproape tot ceea ce faci. Aplicatiile se incarca intr-o clipita si se simt atat de fluid.
Obtineti performante grafice incredibil de fluide pentru jocuri.
A15 Bionic dispune chiar si de functii avansate de fotografiere care fac ca fiecare parte a fotografiei tale – fete, locuri, totul – sa arate fabulos.
Cool
Multumita unui design durabil si celei mai rezistente sticle dintr-un smartphone.
Incredibila rezistenta la apa
iPhone SE rezista la varsarile de lichide obisnuite, cum ar fi apa, cafeaua, ceaiul si sucurile. Si cu siguranta nu este deranjat nici de putin praf.
O camera pe care veti face instantaneu clic
Se intampla lucruri inteligente
Cipul A15 Bionic face tot felul de calcule in spatele scenei pentru ca fotografiile tale sa arate minunat.
Setati-va look-ul o singura data
Dati-i aparatului foto o directie cu Stiluri fotografice. Alege un ton – cum ar fi Cald sau Rece – iar iPhone SE aplica selectiv ajustarile, pastrand cerul si tonurile pielii naturale. Astfel, fotografiile tale vor avea automat aspectul pe care il iubesti.
Scene cu lumina slaba. Videoclipuri perfecte.
Dati-i drumul, continuati sa filmati. Videoclipul imbunatatit de pe iPhone SE capteaza o cantitate incredibila de detalii – inclusiv contururi, umbre si lumini – chiar si atunci cand soarele apune.
Sharp, luminos si plin de culoare, ecranul Retina HD face ca totul sa arate incredibil
Butonul Home pe care il cunoasteti si il iubiti
Touch ID este o modalitate rapida, simpla si sigura de a va debloca telefonul si de a va conecta la aplicatii. Il puteti utiliza chiar si cu Apple Pay pentru a face cumparaturi online sau pentru a face cumparaturi de la magazin, fara a scoate cardul.
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM eSIM |
| Sistem de operare | iOS |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC Incarcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Versiune sistem operare | iOS 15 |
| Model procesor | Apple A15 Bionic |
| Numar nuclee | 6 |
| Senzori | Accelerometru Barometru Giroscop Amprenta Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon Cablu USB-C – Lightning |
| Culoare | Negru – Alb – Rosu |
| Dimensiuni | 67.3 x 7.3 x 138.4 mm |
| Greutate | 144 g |
| SAR (W/kg) | Corp 0.99 Cap 0.98 |
| An aparitie | 2022 |
| Tehnologie | 5G |
| Protectie | Waterproof Dustproof Shockproof |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 4.7 inch |
| Tip display | LCD IPS |
| Rezolutie (pixeli) | 1334 x 750 |
| Functii display | 326 PPI True tone 625 niti luminozitate maxima |
Memorie
| Memorie interna | 64 GB – 128 GB – 256 GB |
| Memorie RAM | 4 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11ax 2×2 |
| Porturi | Lightning |
Foto video
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 7 Mpx |
| Rezolutie video | 4K |
| Caracteristici foto/video | Auto focus Detectia fetei HDR Slow motion |
| Blit | Da |
Alimentare
| Incarcator inclus | Nu |
| Tip baterie |