Mai mult decat Pro.
O modalitate magica de a interactiona cu iPhone. O functionalitate vitala de siguranta, conceputa pentru a salva vieti. O camera principala inovatoare de 48MP. Plus un afisaj de doua ori mai stralucitor in lumina soarelui. Toate propulsate de cel mai avansat cip din echiparea vreunui smartphone.
Design
Frumusete conceputa sa dureze.
Fotografie
Sistemul de camere Pro devine substantial mai Pro.
Video
Caracteristici de Hollywood pentru filmele tale.
Cip si baterie
Super rapid. Super eficient.
A16 Bionic face posibile functionalitati precum Dynamic Island.
Progresele pentru fotografia computationala.
Ecranul mereu activat. Si multe, multe altele.
Procesorul mai rapid cu 6 nuclee
manevreaza cele mai solicitante sarcini cu eleganta si eficienta.
Procesorul avansat de semnal al imaginii
potenteaza flexibilitatea creativa a senzorului quad-pixel.
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM eSIM |
| Sistem de operare | iOS |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC Incarcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Versiune sistem operare | iOS 16 |
| Model procesor | Apple A16 Bionic |
| Numar nuclee | 6 |
| Senzori | Accelerometru Barometru Giroscop Busola Recunoastere faciala Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon Cablu USB-C – Lightning |
| Culoare | Silver – Gold – Deep Purple – Space Black |
| Dimensiuni | 71.5 x 7.8 x 147.5 mm |
| Greutate | 206 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 0.99 W/kg Corp: 0.98 W/kg |
| An aparitie | 2022 |
| Altele | 5G |
| Tehnologie | 5G |
| Protectie | Dustproof Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.1 inch |
| Tip display | OLED |
| Rezolutie (pixeli) | 1179 x 2556 |
| Functii display | True tone Haptic touch 2,000,000:1 contrast ratio HDR display Wide color (P3) 1000 nits (typical), 1600 nits peak brightness(HDR), 2000 nits peak brightness (outdoor) |
Memorie
| Memorie interna | 128 GB – 256 GB – 512 GB – 1 TB |
| Memorie RAM | 6 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11ax 2×2 |
| Porturi | Lightning |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Ultrawide 12 MP Telephoto 48 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 12 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K |
| Caracteristici foto/video | Auto focus Detectia fetei Panorama HDR Slow motion Time-lapse Mod portret Fotografie live Temporizator Night mode |
| Blit | Da |
Alimentare