Simplu. De impact
Designul rotunjit al Galaxy S25 Ultra reda o identitate unitara pentru seria Galaxy S. Cu cadrul elegant si puternic din titan si un S Pen incorporat, reprezinta o viziune ultramoderna a designului indraznet.
Elegant si rezistent
Apeleaza urmatoarea era a inteligentei artificiale mobile cu partenerul tau AI care este cu un pas inaintea tuturor nevoilor tale. Doar lasa conversatia naturala sa ghideze calea pentru a verifica cu usurinta sarcinile de zi cu zi.
Apesi, vorbesti, ai terminat
Acceseaza direct, obtine raspunsuri
Rezumate personalizate pentru ziua ta
Obtii rezumate personalizate pe tot parcursul zilei cu functia Now Brief.
Iti incepi dimineata cu o scurta descriere a zilei urmatoare, precum verificarea celui mai recent Energy Score si mementouri despre programul incarcat. Apoi, recapitulezi seara toate evenimentele zilei, cu statistici si informatii despre activitatea ta.
Datele personale raman personale
Protectie pe dispozitiv
Personal Data Engine combina si prelucreaza datele tale primare si ofera sugestii personalizate. Acesta cripteaza datele si le salveaza pe dispozitivul tau cu Knox Vault, facandu-le inaccesibile pentru oricine altcineva.
Control
Detii control asupra Galaxy AI. Poti decide unde procesezi, fie pe dispozitiv, fie in cloud.
Securitatea conectata
Am imbunatatit si mai mult securitatea pe dispozitivele conectate Galaxy cu tehnologia Knox Matrix Trust Chain. Acum poti monitoriza securitatea altor dispozitive, direct de pe telefonul smartphone Galaxy.
Cel mai avansat motor ProVisual imbunatatit cu AI
Motorul ProVisual este acum imbunatatit de procesorul puternic. Experimenteaza sistemul creativ, avansat de surprindere in imagini, vizualizare si editare pe care trebuie sa-l vezi, ca sa crezi.
Videoclip Nightography de neegalat. Mai putin zgomot de imagine, mai multa claritate
Acum poti filma in HDR imbunatatit pe 10 biti pentru o experienta video uluitoare. Procesorul nostru avansat ofera, de asemenea, o eliminare precisa a zgomotului de imagine, ceea ce inseamna ca nu va trebui sa iti faci griji cu privire la filmarile de noapte granulate.
Arati perfect in orice lumina
Object-aware Engine creat de noi detecteaza lumina din mediul inconjurator si recunoaste cu precizie subiectii. Evidentiaza-ti tonurile si texturile naturale ale pielii, exact asa cum le vezi.
Cele mai clare detalii, de la Wide la Tele si chiar Ultra Wide
Concentreaza-te asupra lucrurilor extraordinare de zi cu zi si capteaza fotografii macro, cu detalii precise, folosind noua noastra camera foto Ultra Wide de 50 MP.
De la fotografii Ultra Wide pana la camera Telephoto, fotografiile sunt clare si intense, din orice unghi. Motorul ProVisual creat de noi, optimizat cu AI, imbunatateste culoarea si detaliile, pentru o claritate de nivel urmator.
Nivel profesional, de la fotografiere la editare
Cel mai puternic procesor personalizat pentru Galaxy
Iti prezentam cel mai puternic chipset personalizat pentru Galaxy. Acum imbunatatit cu Ray Tracing in timp real si cu optimizarea Vulkan, adanceste-te in actiune, cu grafici extrem de fluente, datorita Snapdragon® 8 Elite Mobile Platform pentru Galaxy.
Tinteste perfectiunea, observa diferenta
ProScaler imbunatateste rezolutia, utilizand procesarea avansata cu algoritm AI, pentru a oferi o experienta de vizionare de rezolutie inalta, fara a fi nevoie sa ajustezi setarile de afisare.
One UI 7 complet nou, creat pentru AI
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC Incarcare wireless |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Numar nuclee | 8 |
| Continut pachet | Telefon |
| Culoare | Negru – Verde – Gri – Negru mat – Roz – White Silver – Silver Blue |
| Dimensiuni | 77.6 x 8.2 x 162.8 mm |
| Greutate | 218 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 1.246 W/kg Corp: 1.420 W/kg |
| An aparitie | 2025 |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| Protectie | Dustproof Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.9 inch |
| Tip display | Dynamic AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 3120 x 1440 |
| Functii display | Rata de refresh 120 Hz 2600nits qHD+ |
Memorie
| Memorie interna | 256 GB – 512 GB – 1 TB |
| Memorie RAM | 12 GB |
Conectivitate
Foto video
| Numar camere | 4 |
| Rezolutie camera principala | 10 MP Telephoto 50 MP Ultrawide 200 MP Wide 50 MP Periscope Telephoto |
| Rezolutie camera frontala | 12 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K 8K |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 5000 mAh |