Inovatie sustenabila
In tonuri inspirate de natura
Bucura-te de ceva special. Culorile folosite pentru rama metalica sunt inspirate din natura si realizate din coloranti naturali.
MATERIALE
Creat cu gandul la planeta
Dezvaluie schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume. Realizat din sticla reciclata si folie PET, vopsit cu coloranti naturali, fiecare telefon este asezat intr-o cutie realizata din hartie reciclata si folie protectoare pe baza de hartie.
Selfie-uri epice
Profita de zi si surprinde imagini clare si pe timp de noapte. Ai mereu la indemana o camera de calitate profesionala, echipata cu un senzor de inalta rezolutie si pixeli inteligenti, care absorb lumina, pentru instantanee clare, la orice ora.
VIDEO SELFIE PE TIMP DE NOAPTE
Fotografii si video-uri clare pe timp de noapte. Acum, chiar si camera frontala are abilitatile necesare pentru a surprinde clar clipuri cu tine si prietenii tai dupa apusul soarelui.
PHOTO REMASTER
Transforma orice poza in capodopera
Acum poti imbunatati claritatea imaginilor intunecate, neclare, chiar si a fotografiilor din copilarie, imaginilor de pe internet sau GIF-urilor reducand zgomotul.
Mai multa putere pentru tine
Atunci cand esti in mijlocul actiunii, procesorul revolutionar iti alimenteaza telefonul pentru a-ti oferi jocuri si streaming video mai bune, cu o durata de viata extinsa a bateriei.
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC Incarcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Versiune sistem operare | Android 13 |
| Model procesor | Snapdragon 8 Gen 2 |
| Numar nuclee | 8 |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Amprenta Senzor de proximitate Senzor de lumina Senzor geomagnetic |
| Continut pachet | Telefon Cheie SIM Cablu de date USB Type-C |
| Culoare | Lavanda – Black |
| Dimensiuni | 76.2 x 7.6 x 157.8 mm |
| Greutate | 195 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 0.766 W/kg Corp: 1.453 W/kg |
| An aparitie | 2023 |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| Protectie | Waterproof Dustproof |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.6 inch |
| Tip display | Dynamic AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 2340 x 1080 |
| Functii display | FHD+ 393 PPI Rata de reimprospatare la 120 Hz 1750 nits (Peak) |
Memorie
| Memorie interna | 256 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
Conectivitate
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Ultrawide 50 MP Wide 10 MP Telephoto |
| Rezolutie camera frontala | 12 Mpx |
| Caracteristici foto/video | Mod portret Temporizator Super HDR |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 4700 mAh |