Galaxy AI is here
Bun venit in noua era AI. Cu Galaxy S24 Ultra poti descoperi o noua lume a creativitatii si productivitatii incepand cu cel mai important dispozitiv din viata ta. Telefonul tau.
Elegant. Puternic. Uimitor
Fa cunostinta cu Galaxy S24 Ultra. Aceeasi forma, insa cu un exterior din titan si un ecran plat, de 6,8 inci.5,6 Este o minune absoluta a designului.PausePlay% buffered
00:00
00:00UnmuteMuteDisable captionsEnable captionsSettingsCaptionsDisabledQuality0SpeedNormalCaptionsGo back to previous menuQualityGo back to previous menuSpeedGo back to previous menu0.5×0.75×Normal1.25×1.5×1.75×2×4×PIPExit fullscreenEnter fullscreen
NPU si camera foto de top. Acum cu AI
200 MP
Surprinde detalii care concureaza cu realitatea
Cu cei mai multi megapixeli pe un smartphone si procesare AI, Galaxy S24 Ultra stabileste standardul in industrie pentru calitatea imaginii, de fiecare data cand apesi declansatorul. In plus, noul motor ProVisual recunoaste obiectele — imbunatatind tonul de culoare, reducand zgomotul si scotand in evidenta detaliile.
Cel mai puternic zoom Quad Tele de pana acum
Nu lasa distantele mari sa iti strice planurile. Acum poti obtine prim-plan de 2x, 3x, 5x si chiar 10x cu zoom optic sau zoom de calitate optica. In plus, noul Tele OIS, mai puternic si mai larg, ajuta la stabilizarea fotografiei si reducerea blur-ului produs de zoom.
Experienta de joc super realista
Victoria poate fi a ta cu noul Snapdragon® 8 Gen 3 pentru Galaxy. Procesarea mai rapida iti ofera puterea de care ai nevoie pentru jocul dorit. Apoi, redai efectele grafice in timp real, cu ray tracing pentru umbre si reflexii hiper-realiste.
Si ghici ce? Aproape am dublat dimensiunea Vapor Chamber a Galaxy S24 Ultra pentru a imbunatati disiparea caldurii si pentru a-ti oferi experienta grafica cursiva.
Baterie pentru toata ziua, pentru a continua sa te joci
Cu o capacitate si o eficienta energetica mai mare, bateria de pe Galaxy S24 Ultra iti ofera o viata suplimentara, atunci cand conteaza cel mai mult – stii tu, ca atunci cand ai o confruntare memorabila, pentru care te-ai pregatit indelung.
Afisaj de 2600 niti. Ecran cu vizibilitate crescuta chiar si in conditii de lumina puternica
Ecranul nostru cel mai captivant vine cu cateva imbunatatiri majore de vizibilitate. Corning® Gorilla® Armor reduce reflexiile si imbunatateste claritatea vizuala, chiar si in lumina directa a soarelui. Apoi, un Vision Booster optimizat imbunatateste contrastul si culoarea, pentru o experienta clar exceptionala.
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth, Wi-Fi, GPS, NFC, Încărcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Versiune sistem operare | Android 14 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 3.3 GHz |
| Senzori | Accelerometru, Amprentă, Senzor de proximitate |
| Continut pachet | Telefon, Cheie SIM, Cablu de date, USB Type-C |
| Culoare | Titanium Gray – Titanium Violet – Titanium Black – Titanium Blue – Titanium Orange – Titanium Green – Titanium Yellow |
| Dimensiuni | 79 x 8.6 x 162.3 mm |
| Greutate | 232 g |
| SAR (W/kg) | 1.30 W/kg (body) 1.056 W/Kg (head) |
| An aparitie | 2024 |
| Altele | Certificare IP68 |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| Protectie | Waterproof, Dustproof |
Afișare
| Dimensiune ecran | 6.8 inch |
| Tip display | Dynamic AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 3120 x 1440 |
| Functii display | 120 Hz QHD |
Memorie
| Memorie interna | 1 TB – 512 GB – 256 GB |
| Memorie RAM | 12 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 4 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Ultrawide 10 MP Telephoto 200 MP Wide 50 MP Periscope Telephoto |
| Rezolutie camera frontala | 12 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K 8K |
| Caracteristici foto/video | Panorama |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 5000 mAh |